Reklama

Inauguracja roku w przyszłej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży [VIDEO i FOTO]

07/10/2021 13:21

​​​​​​​Możliwe, że już za kilka miesięcy na mapie naszego miasta znajdziemy Akademię Nauk Stosowanych w Łomży. Taką nazwę ma przyjąć Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości, która dziś (07.10) uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki 2021/2022. - Jestem szczęśliwy, że powstanie Akademii w Łomży niedługo stanie się faktem – mówił dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP.

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego odbyła się w auli im. prof. Antoniego Jakubczaka. Wzięli w niej udział nie tylko naukowcy i studenci, ale także przedstawiciele lokalnych władz, instytucji i przyjaciele uczelni. Była to już 18. taka uroczystość w łomżyńskiej „Państwówce”.

- Jaki będzie ten rok – trudno powiedzieć. Mamy nadzieję,  że będzie lepszy niż poprzedni – mówił dr hab. Dariusz Surowik, rektor uczelni. – Zaczynamy naukę w trybie stacjonarnym, więc to już jest ta przewaga, jeśli chodzi o ten rok. Myślę, że będzie to rok wyzwań, ale też nadziei na rozwój, na zmiany.

Reklama

W roku akademickim 2021/2022 w PWSIiP studiowało będzie około 1900 osób. Aż 700 osób to studenci pierwszoroczni.

- Nas to bardzo cieszy, ponieważ jest to lepszy nabór niż w roku ubiegłym, mimo tego czasu pandemii – mówił dr hab. Surowik.

Rektor PWSIiP podkreślił, że uczelnię czekają duże inwestycje. To m.in. rozbudowa kampusu uczelni i… zmiana nazwy. W najbliższych miesiącach Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży stanie się Akademią Nauk Stosowanych, co jeszcze bardziej podniesie prestiż łomżyńskiej uczelni. Nowa nazwa nie będzie wyróżniała żadnego kierunku i dyscypliny nauki.

Reklama

- W dniu 21 września tego roku złożyłem do ministerstwa wniosek o zmianę nazwy uczelni z „Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży” na „Akademia Nauk Stosowanych w Łomży”, dołączając do wniosku pozytywne opinie Rady Uczelni oraz Senatu – poinformował rektor. - Mam nadzieję, że w niedługim czasie pracownicy i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży będą pracownikami i studentami Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Jestem szczęśliwy, że powstanie Akademii w Łomży niedługo stanie się faktem.

Rektor poinformował też, że utworzone zostaną nowe kierunki studiów. Uczelnia we wrześniu otrzymała zgodę na utworzenie „Mechatroniki” oraz „Bezpieczeństwa i certyfikacji żywności”.  Było jednak zbyt późno, by uruchomić rekrutację w roku 2021/2022.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości