Reklama

Inauguracyjne posiedzenie Sejmu X kadencji. Nowi posłowie już po ślubowaniu

13/11/2023 14:38

O godzinie 12:00 rozpoczęło się pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. Na galerii Sali Posiedzeń obecni są byli prezydenci, premierzy, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, Wojska Polskiego, kościołów i związków wyznaniowych.

Posiedzenie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu, a następnie od orędzia prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent zaznaczył, że w przyszłości nie może usprawiedliwiać rządzących przed niezrealizowaniem obietnic wyborczych. Andrzej Duda podsumował również rząd Prawa i Sprawiedliwości, stwierdzając, że było to dobre 8 lat rządzenia. 

Po orędziu prezydenta swoje przemówienie wygłosił marszałek senior Marek Sawicki, a następnie przystąpiono do uroczystości ślubowania 460 nowych posłów.

„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej” - to słowa przysięgi, które usłyszeliśmy dzisiaj podczas pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. 

Reklama

Posłowie muszą również wypowiedzieć słowo "ślubuję", jeżeli chcą mogą również dodać "tak mi dopomóż Bóg".

Posłowie z Okręgu wyborczego nr 24 (województwo podlaskie):

PiS:

Jacek Sasin (9,76%)

Adam Andruszkiewicz (8,80%)

Dariusz Piontkowski (3,64%)

Jarosław Zieliński (3,42%)

Jacek Bogucki (1,97%)

Kazimierz Gwiazdowski (1,95%)

Sebastian Łukaszewicz (1,90%)

 

KO:

Krzysztof Truskolaski (9,46%)

Alicja Łepkowska-Gołaś (2,22%)

Jacek Niedźwiedzki (1,49%)

 

Trzecia Droga:

Reklama

Szymon Hołownia (13,12%)

Stefan Krajewski (1,61%)

Barbara Okuła (0,57%)

 

Konfederacja:

Krzysztof Bosak (7,37%)

Po ślubowaniu przemowę zaczął Mateusz Morawiecki, który poinformował o złożeniu dymisji rządu. 



 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości