Reklama

Jacek Żalek sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

10/04/2020 13:55

9 kwietnia 2020 roku premier Mateusz Morawiecki powołał Jacka Żalka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Wskazujący na mocne związki z Łomżą podlaski poseł "Porozumienia" zastąpił na tym stanowisku Kamila Bortniczuka, który podał się do dymisji.

Zmiana pojawiła się dziś na stronie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jacek Żalek jest samorządowcem i prawnikiem, w 2001 roku ukończył studia na Uniwersytecie w Białymstoku. W latach 1998–2006 zasiadał w radzie miejskiej Białegostoku. W latach 2006-2007 był radnym sejmiku podlaskiego.

Działał w Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym i Akademickim Związku Sportowym.

Poseł na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji. W Sejmie jest wiceprzewodniczącym Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz członkiem Komisji Ustawodawczej. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych Jacek Żalek kandydował z list Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał 12 141 głosów.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości