Reklama

Jarosław Zieliński traci nadzór nad policją. Rewolucja w MSWiA

05/09/2019 19:26

Wiceminister Jarosław Zieliński nie nadzoruje już działalności policji i Służby Ochrony Państwa oraz najnowszej tajnej służby działającej w resorcie spraw wewnętrznych. To decyzja ministra Mariusza Kamińskiego, który sam przejął nadzór nad tymi slużbami - wynika z informacji podanych przez TVN24.

Jak przekazuje TVN24, rewolucyjne zmiany pojawiły się w decyzji szefa resortu spraw wewnętrznych "w sprawie zakresu czynności Sekretarzy i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji"

Z kompetencji dotyczących Jarosława Zielińskiego zniknął punkt 4: "prowadzi sprawy wynikające z nadzoru nad realizacją zadań z zakresu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony osób, obiektów i urządzeń". W kompetencjach nie ma też nadzoru nad pionami bezpieczeństwa wewnętrznego w policji, Straży Granicznej, a także nad komendantami Straży Granicznej oraz SOP.  Nie ma tam także punktu "prowadzenie spraw wynikających ze stosunku podległości wobec ministra: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Głównego Straży Granicznej, Komendanta Służby Ochrony Państwa, Komendanta Głównego Państwowej Straży  Pożarnej oraz Szefa Obrony Cywilnej Kraju". Zieliński nadal będzie odpowiadał za Straż Pożarną i Obronę Cywilną.

Reklama

Zieliński nie ma też władzy nad biurem nadzoru wewnętrznego, czyli służby specjalnej funkcjonującej w resorcie spraw wewnętrznych. W jego kompetencjach pozostały sprawy związane z zarządzaniem kryzysowym oraz takie jak np. wręczanie sztandarów.

TVN24 przekazuje, że odebrane kompetencje przejął do osobistego nadzoru szef resortu spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Komunikat wydało też MSWiA:

Informujemy, że wraz z powołaniem na stanowisko ministra Mariusza Kamińskiego oraz nowego podsekretarza stanu Błażeja Pobożego, nastąpiła zmiana zakresu zadań poszczególnych sekretarzy i podsekretarzy stanu. Nowy podział zakresu obowiązków wynika ze zmian personalnych, które dokonały się w resorcie. Tego typu zmiany są standardową procedurą towarzyszącą powołaniu nowego ministra lub wiceministra. Zmiany te reguluje Decyzja nr 48 opublikowana w Dzienniku Urzędowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - czytamy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości