Reklama

Jazzowe i inne standardy Marcina Wincenciaka [VIDEO]

21/05/2016 21:29

Marcin Wincenciak, wychowanek Studia Piosenki Pop Art, a obecnie student kierunku wokalistyka jazzowo - estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku wystąpił w piątkowy wieczór na scenie Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych ze swoim pierwszym, solowym recitalem.

Pochodzący z Łomży młody wokalista, oprócz standardów jazzowych wykonał utwory z repertuaru Poluzjantów, Kurta Ellinga, Michaela Buble"a i zespołu Coldplay. Marcinowi towarzyszyła sekcja instrumentalna pod kierunkiem Pawła Lipskiego, w składzie: Paweł Lipski - instrumenty klawiszowe, Rafał Kazimirski - gitara elektr., Mikołaj Trybulec - gitara basowa i Kamil Siciak - perkusja.

W rodzinnym mieście Marcin Wincenciak ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia. Od 2005r. związany był ze Studiem Piosenki Pop Art, z którym odnosił pierwsze sukcesy wokalne, zarówno grupowe jak i indywidualne. Po ukończeniu II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży, wyjechał na studia do Gdańska, gdzie na Akademii Muzycznej rozpoczął studia na kierunku wokalistyka jazzowo - estradowa. Po dwóch latach studiowania zaocznie, został wyróżniony i przeszedł na studia dzienne. Właśnie kończy pierwszy rok i już wie, że jego jedyną drogą jest muzyka i szeroko pojęty świat artystyczny.

Reklama

Okazją do występu Marcina w Łomży była 9. edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Big Bit, w której wokalista uczestniczył w roli jurora. Jak zauważył, w Łomży nie brakuje młodych talentów. Przyznał też, że przed swoim występem czuł dość dużą tremę, ponieważ był to jego pierwszy, solowy recital.

O odczuciach Marcina Wincenciaka, jego rozwijającej się karierze, planach na przyszłość rozmawiała z łomżyńskim wokalistą Karolina Lenart. Zapraszamy na naszą relację wideo z piątkowego koncertu.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości