Podobnie jak w ubiegłym roku, ulicami Jedwabnego przeszedł Orszak Trzech Króli poprzedzony uroczystą mszą świętą celebrowaną przez Księdza Dziekana Jerzego Dembińskiego.
6 stycznia w historii Kościoła Katolickiego obchodzona jest uroczystość Objawienia Pańskiego mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi i uzdolnienie człowieka do rozumowego poznania Boga. Symbolami święta jest historia opisana w Ewangelii Mateusza, według której Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi.
Licznie zgromadzeni wczoraj mieszkańcy gminy Jedwabne wraz z jej włodarzem Adamem Mariuszem Niebrzydowskim uczcili ten dzień i z Mędrcami przybieżeli do Szopy, gdzie się spełnił cud.
Zwieńczeniem wspólnego świętowania był słodki poczęstunek oraz gorąca kawa/herbata przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Jedwabne.