Reklama

Jest lista! Mieszkań nie ma nadal

26/03/2015 08:51

Urząd Miejski w Łomży opublikował nową listę osób oczekujących na przydział mieszkania komunalnego. Znalazły się na niej 102 osoby, których podania czekają już nawet siedem lat. Niestety, jest to tylko lista, bo wolnych mieszkań jak nie było, tak nadal nie ma. Sytuację może poprawić tylko budowa nowego bloku komunalnego.

102 osoby znalazły się na opublikowanym we wtorek nowym projekcie listy osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu komunalnego lokalu mieszkalnego w Łomży. To na wet nie jest 20% oczekujących od 2008 roku w kolejce. Utworzenie listy nic tak naprawdę nie zmieniło w sytuacji tych ludzi i zapewne nieprędko zmieni, bo z poprzedniej listy stworzonej przed siedmiu laty wciąż na mieszkanie oczekuje jeszcze dziewięć osób.

W ratuszu leży ponad 500 podań o przydział mieszkania komunalnego i wciąż przybywa nowych. Problem ciągnie się od lat i jego końca nie widać. Częściowo zmniejszyło go oddanie do użytku na jesieni 2007 roku pierwszego od niepamiętnych lat, nowego bloku komunalnego przy ul. Śniadeckiego. Jednorazowo przydzielono wtedy 48 mieszkań, co i tak było tylko kroplą w morzu potrzeb. W budżecie miasta na 2015 rok zapisane zostało 1,3 mln złotych na budowę kolejnego bloku komunalnego przy ul. Kamiennej. Ma w nim powstać 60 nowych mieszkań. Koszt inwestycji może wynieść nawet 7 mln złotych, ale nawet jeśli, zgodnie z planem, budowa zostanie rozpoczęta w tym roku, to na pewno nie zostanie w nim zakończona. Na pewno też nie rozwiąże problemu, który jest 10 razy większy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości