Reklama

Jest szansa na kolej do Warszawy

24/03/2015 08:06

Z różnych stron docierają w ostatnim okresie wieści, o realnej szansie na przywrócenie połączenia kolejowego z Warszawą. Tym razem, taka informacja pojawiła się w kontekście wizyty prezydenta Mariusza Chrzanowskiego w Warszawie, gdzie spotkał się on z Józefą Majerczak - członkiem zarządu PKP PLK i dyrektorem ds. utrzymania infrastruktury.

Rozmowa dotyczyła kolei i połączeń pasażerskich. Mariusz Chrzanowski dostał zapewnienie, że są duże szanse na reaktywację połączeń kolejowych ze stolicą. W 2017 r. ma się rozpocząć modernizacja linii, wiodącej przez Ostrołękę. Ruch pasażerski na tej trasie może zostać przywrócony do 2020 r.

Warto przypomnieć, że wcześniej Prezydent Łomży odbył wizytę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego oraz spotkał się z burmistrzem Łap - Urszulą Łapińską w celu wznowienia połączeń z Białymstokiem. Być może już za kilka lat pasażerowie będą mogli korzystać z szynobusu.

Reklama

Kolej to jeden z najpowszechniejszych środków transportu. Jednak mieszkańcy Łomży nie korzystają z niego już od ponad 20 lat. Jakiekolwiek połączenia pasażerskie zniknęły z naszego miasta jeszcze na początku lat 90. ubiegłego stulecia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości