Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży Joannie Zofii Chilińskiej, dotychczasowej zastępcy dyrektora ds. pielęgniarstwa. Chilińska będzie zarządzać placówką do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2025 r.
Decyzja weszła w życie 1 stycznia 2025 r., a dziś została dopiero opublikowana w biuletynie informacji publicznej urzędu marszałkowskiego. Przez okres pełnienia obowiązków Chilińskiej przysługiwać będzie wynagrodzenie miesięczne w wysokości 26 000 zł.
Komisja konkursowa odpowiedzialna za przeprowadzenie naboru na stanowisko dyrektora szpitala została powołana jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, jednak do tej pory konkurs nie został ogłoszony. Do czasu zakończenia postępowania i wyboru nowego dyrektora placówką kierować będzie Joanna Chilińska.
Nie jest to pierwszy raz, kiedy Joanna Chilińska obejmuje obowiązki dyrektora łomżyńskiego szpitala. W 2020 roku, w trakcie pandemii COVID-19, przez niespełna dwa miesiące pełniła tę funkcję, jednak w wyniku kontrowersyjnej decyzji wojewody, przekształcającej placówkę w jednoimienny szpital zakaźny, zdecydowała się podać do dymisji.
Jak potoczy się proces konkursowy i kto obejmie stanowisko dyrektora na stałe, dowiemy się w najbliższych miesiącach.