Zgodnie z uchwałą Zarządu Województwa Podlaskiego w sprawie odwołania dyrektora łomżyńskiego szpitala stanowisko to będzie piastowane przez kolejną osobę prawdopodobnie już od następnego miesiąca. Komisja konkursowa odpowiedzialna za przeprowadzenie postępowania konkursowego została powołana 20 grudnia.
Kandydatura Jarosława Pokoleńczuka na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży została zaakceptowana przez poprzedni zarząd województwa w 2020 r. Zgodnie z nominacją okres pełnienia przez niego tej funkcji wynosić miał 6 lat. Ze względu jednak na osobistą decyzję Pokoleńczuka, podyktowaną względami zdrowotnymi, dobiegł on końca 31 grudnia 2024. Tymczasowo jego obowiązki przejęła dr Anita Świętochowska, zastępca ds. lecznictwa, a Zarząd Województwa wszczął już procedurę mającą na celu powołanie nowego dyrektora.
Skład komisji konkursowej został wybrany tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Jej członkami zostali:
Funkcję przewodniczącej sprawować będzie Monika Kondratowicz. Termin konkursu na dzień dzisiejszy nie został jeszcze wyznaczony.