W parafii i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży już niedługo będzie miało miejsce niepowtarzalne wydarzenie. Do udziału w nim zapraszane są szczególnie panie. Corocznie - 8. marca celebrowany jest bowiem Dzień Kobiet i to właśnie w związku z bliskością tego święta, kościół stacyjny chce w szczególny sposób wyrazić uznanie i szacunek wobec kobiet, przypominając o ich niezwykle ważnej roli w społeczeństwie i codziennym życiu, a w szczególności w jego sferze religijnej.
W dzisiejszym świecie związki między wiarą a codziennym życiem wydają się coraz bardziej skomplikowane. Kobiety, jako istotna część wspólnot religijnych, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu nie tylko duchowości, ale również społecznych i kulturowych aspektów wiary. Mają nieoceniony wpływ na jej budowanie i praktykowanie. A przy tym wszystkim są przecież „kapłankami domowego ogniska”.
Mając na uwadze powyższe kwestie kościół stacyjny Jubileuszu 2025, czyli Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży zaprasza wszystkie panie na niepowtarzalne wydarzenie - Jubileusz Kobiet. Odbędzie się on 9 marca o godz. 15.00, czyli w najbliższą niedzielę.
Jubileusz rozpocznie się w godzinie miłosierdzia koronką i Eucharystią, które poprzedzone zostaną uroczystym wniesieniem jubileuszowego Krzyża, który jest tzw. Porta Sancta Roku Jubileuszowego. Uroczysta msza św. zostanie odprawiona oczywiście w intencji pań. W tym czasie będzie można uzyskać specjalny odpust jubileuszowy i ofiarować go w intencji swojej lub osoby zmarłej. Po liturgii odbędzie się konferencja Sylwii Kuczewskiej - żony i mamy z Diecezjalnego Duszpasterstwa Kobiet. Jej hasło przewodnie to „Przyjaciółka od serca. Kobiety na kartach Pisma Świętego”.
Gościem specjalnym Jubileuszu Kobiet w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży będzie Magda Łoniewska-Tomczuk. Ukończyła ona studia w Londynie oraz formuje się i wzrasta w charyzmacie Ruchu Gloriosa Trinita. Łoniewska-Tomczuk wygłosi krótkie świadectwo swojej wiary dotyczące m.in. życia Eucharystią. Będzie to świadectwo kobiety zaangażowanej, bizneswoman, twórczyni popularnej w Białymstoku szkoły językowej dla dzieci, żony Tomka oraz mamy Stasia, Antoniego i Mikołaja.
Wydarzenie zakończy się spotkaniem przy herbacie.
