Barcelona (Hiszpania), Covilha (Portugalia), Preszów (Słowacja), Kirchberg (Niemcy), a nawet egzotyczne New Delhi w Indiach to miasta, gdzie na staż wyjadą studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
26. studentów łomżyńskiej państwówki skorzysta z zagranicznych staży organizowanych w ramach projektu „W PWSIiP w Łomży kształcimy praktyków”.
Dziś 21. szczęśliwców wyjeżdżających jutro do Barcelony pożegnał dr hab. Robert Charmas – rektor PWSIiP. Pozostali studenci biorący udział w projekcie wybrali takie europejskie miasta jak: Covilha, Preszów, Kirchberg oraz New Delhi w Indiach. Nie kryli satysfakcji, że to właśnie im udało się spełnić wszystkie warunki uczestnictwa w projekcie.
- Do wyjazdu na staż kwalifikowali się studenci drugiego roku wszystkich 13. kierunków. Zadecydowała średnia ocen i znajomość języka angielskiego- mówi asystent kierownika projektu Sebastian Chrzanowski.
Przez okres 3. miesięcy, od 1. marca do końca maja łomżyńscy żacy będą pracować w firmach i instytucjach związanych z ich kierunkami studiów. Natomiast w wolnym czasie będą mogli poznawać kraj i jego obyczaje.
- Wszyscy już mają spakowane walizki i z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie pracy w międzynarodowym zespole – dodaje Chrzanowski.