17. miejsce w rankingu włodarzy miast na prawach powiatu zajął prezydent Jerzy Brzeziński. Ranking "Sukces kadencji" opublikowało Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota".
- Na wyróżenienie mogły liczyć gminy o najwyższym poziomie rozwoju, które w trakcie ostatniej kadencji wykonały największy skok. Na ogólną pozycję prezydentów i burmistrzów miast oraz wójtów gmin wiejskich składają się trzy oddzielne elementy: sukces finansowy, sukces ekonomiczny i sukces infrastrukturalny - informuje rzecznik prasowy łomżyńskiego ratusza.
W przypadku infrastruktury miejskiej (urządzenia i budynku urzędowe, użyteczności publicznej, instytucje usługowe oraz drogi) Łomża zajęła 10. pozycję. Podczas oceny ubiegłej kadencji, znaleźliśmy się na 25. miejscu, a wcześniej w ogóle nie dostaliśmy się do rankingu.
Wzrost dochodów budżetowych miasta zapewnił nam 17. miejsce w rankingu. Najgorzej wypadliśmy zaś przy porównaniu wskaźników ekonomicznych, czyli dochodów firm, mieszkańców, ocenie poziomu bezrobocia. Tu zajęliśmy miejsce poniżej pierwszej dwudziestki.
W rankingu porównywane były dane z początku i końca kadencji urzędującego prezydenta. Suma wskaźników cząstkowych złożyła się na przyznanie Łomży 17. miejsca spośród miast na prawach powiatu.
Sukces zanotowały też praktycznie wszystkie miasta ościenne. Na wyższych niż w ubiegłej kadencji miejscach znalazły się Zambrów, Wysokie Mazowieckie i Kolno. Niższą pozycję zajęło jedynie Grajewo.