255 osób powalczy w nadchodzących wyborach o zajęcie 23. miejsc w łomżyńskiej Radzie Miasta.
Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała 255 kandydatów do Rady Miasta, startujących z siedmiu komitetów wyborczych. Liczba kandydatów już się nie zmieni, termin zgłaszania kandydatur minął bowiem w piątek, 22. października. Pełną listę 46 kandydatów wystawiły trzy komitety: Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej oraz Prawicowe Porozumienie Samorządowo- Ludowe Wspólnota Samorządów. Tylko 15. kandydatów na radnych będzie zaś startowało w wyborach z list Stowarzyszenia Łomżyńskie Filary.
Powalczą o prezydenturę
Do tej pory zarejestrowanych jest także pięciu kandydatów na prezydenta Łomży. O trzecią kadencję w Ratuszu powalczy Jerzy Brzeziński. Komisja zarejestrowała także kandydata PiS Lecha Kołakowskiego, Andrzeja Grodzkiego – prezesa Stowarzyszenia Łomżyńskie Filary, Jacka Piorunka z Platformy Obywatelskiej oraz Tadeusza Zarembę, wystawionego przez KWW Wspólna Łomża.
Wiadomo, że o fotel prezydenta Łomży zawalczy także Piotr Grabani, który zdobył poparcie PSL, oraz Mieczysław Czerniawski, startujący z listy SLD.
Wybory samorządowe odbędą się 21. listopada.