Teatr Lalki i Aktora po raz kolejny pojawi się w łomżyńskiej Galerii Veneda. W najbliższą niedzielę, wraz z aktorami, przybędzie też para nieznośnych łobuziaków czyli Karius i Baktus. Będzie to ich druga wizyta w Venedzie, gdzie przypomną o tym, co ważne dla dziecięcego zdrowia.
Karius i Baktus czyli Próchnica i Bakteria, to przedstawienie, z którym łomżyński Teatr Lalki i Aktora powraca po dwóch latach do Galerii Veneda. Jest to opowieść o dwóch stworkach, które mieszkają w buzi chłopca - Marka. Marek uwielbia słodycze, a im więcej ich zje, tym bardziej zadowoleni są lokatorzy jego buzi. Niestety, nie życzą oni dobrze swojemu gospodarzowi, o czym w trakcie spektaklu przekonają się dzieci. Ale dowiedzą się też, co trzeba zrobić, by uniknąć przykrych przeżyć i właśnie o to chodzi w całym przedstawieniu.
Edukacyjne walory wyreżyserowanej przez Jarosława Antoniuka bajki Thornbjorna Egnera powinni docenić przede wszystkim rodzice. Po jej obejrzeniu dzieci będą wiedziały czym może skończyć się brak dbałości o zęby i same będą pamiętały o tym, by nie pozwolić niegrzecznym Kriusowi i Baktusowi na bezkarne harce w ich buziach.
Już choćby z tego powodu warto w niedzielę odwiedzić Galerię Veneda, a przecież nie sposób nie wspomnieć o zupełnie innej stronie - artystycznej. Karius i Baktus to bowiem wspaniale przedstawiona opowieść, pełna zwrotów akcji i z pozytywnym przesłaniem, która z całą pewnością spodoba się naszym pociechom.
Wspólnie z Galerią Veneda i Teatrem Lalki i Aktora zapraszamy na spektakl, po którym Wasze dzieci znacznie chętniej zaprzyjaźnią się z pastą i szczoteczką do zębów. Początek spektaklu w niedzielę 18 września o 16.00.
