Reklama

Kasjerka z gminy "podbierała" pieniądze?

02/10/2015 09:47

Czy kasjerka zatrudniona w Urzędzie Gminy Łomża "podbierała" pieniądze wpłacane jej przez interesantów? Tak wynika z wewnętrznej kontroli prowadzonej przez Skarbnik Gminy Łomża. Proceder trwał prawdopodobnie od pięciu lat!

Dziś rano wójt Gminy Łomża Piotr Kłys przesłał do naszej redakcji oświadczenie w tej sprawie, z którego dowiadujemy się nieco szczegółów. Jak się okazuje, pod koniec sierpnia 2015r. Skarbnik Gminy Łomża wykryła nieprawidłowości polegające na przywłaszczaniu pieniędzy gminnych przez kasjera urzędu.
26 sierpnia przeprowadzona została rozmowa z pracownikiem, a 28 sierpnia wójt gminy złożył doniesienie do prokuratury w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przywłaszczenia mienia publicznego, środków publicznych w postaci przyjmowanych opłat skarbowych.

31 sierpnia 2015r. został rozwiązany stosunek pracy z tym pracownikiem, a następnego dnia od byłego pracownika, na konto Urzędu Gminy wpłynęła kwota 35 tys. zł „tytułem zwrotu nienależnie odprowadzonych środków". O zdarzeniu poinformowana została Regionalna Izba Obrachunkowa w Białymstoku.

Reklama

Z dotychczasowej kontroli wewnętrznej wynika, że nieprawidłowości trwały co najmniej od 5 lat. Wyliczenia wskazują, iż wartość nieprawidłowości znacznie przekracza kwotę przekazaną przez byłego pracownika na konto Urzędu Gminy. Kontrola nadal trwa.

Rzecznik prasowa łomżyńskiej Policji mł. asp. Ewelina Szlesińska potwierdza, że sprawa została przekazana z Prokuratury Rejonowej do Policji, która prowadzi obecnie dochodzenie.

- Na obecnym etapie dochodzenie prowadzone jest "w sprawie" i nie został jeszcze przedstawiony zarzut - przekazuje Szlesińska. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości