Kolejny czytelnik postanowił, za naszym pośrednictwem zadać pytanie urzędnikom z ratusza. Tym razem chodziło o mostek na Łomżyczcew ciągu ulicy Browarnej. Na zadane przez nas pytania odpowiedź przekazał Łukasz Czech z Wydziału Organizacji i Obsługi Urzędu Miejskiego w Łomży.
- Most na Łomżyczce? Na co czekają? - pyta nasz Czytelnik.
- Chciałbym poruszyć temat mostu na Łomżyczce przy ul. Browarnej. Irytuje mnie fakt, że ten most od dłuższego czasu, pomimo tego, że jest chyba ukończony (przez jakiś czas wczesną zimą można było nim przejechać), dalej dla mieszkańców Łomży jest nieprzejezdny. Żeby uniemożliwić przejazd przez mostek, po chamsku rozłożono z jednej i z drugiej strony duże płyty żelbetonowe - pisze pan Witold i dodaje, że udrożnienie przejazdu do ul. Nowogrodzkiej spowodowałoby mniejsze korki na już i tak zatłoczonej ul. Woj. Polskiego, zwłaszcza rano, na rondzie Brunona z Kwerfurtu.
W odpowiedzi otrzymaliśmy z ratusza następującą informację.
- Budowa mostu na rzece Łomżyczce w ciągu ulicy Browarnej nie jest jeszcze formalnie ukończona. Brakuje na nim przede wszystkim warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni. Ponieważ jest to obiekt inżynierski, jego oficjalne otwarcie dla ruchu wymaga uzyskania pozwolenia na użytkowanie. W okresie, gdy na placu budowy znajdowali się pracownicy wykonawcy inwestycji, oni decydowali kogo wpuścić na teren budowy. W okresie zimowym, kiedy nie trwają prace budowlane, obiekt został zabezpieczony, gdyż wykonawca do momentu zakończenia budowy odpowiada na nim za bezpieczeństwo - przekazuje Łukasz Czech.
- Całą inwestycję za kwotę prawie 9,4 mln zł realizuje firma BIK-PROJEKT z Łomży w ramach projektu pn. „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – III etap”, który w 90 proc. jest dofinansowany ze środków unijnych w ramach RPO WP 2007-2013. Przebudowa i budowa ulicy Browarnej rozpoczęła się na początku kwietnia 2014 roku i powinna zakończyć się do 30 kwietnia br. Mostek będzie przejezdny po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie - przypomina ratusz.