Reklama

Kierowca audi był pijany. To nie pierwsze wykroczenie Dariusza G.

11/06/2018 10:26

Piątkowe zdarzenie na Szosie do Mężenina w pobliżu skrzyżowania z drogą krajową nr 63 zostało spowodowane przez pijanego kierowcę. Dariusz G. kierując audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas ucieczki staranował policyjny radiowóz. W wyniku czego do szpitala trafiło czterech funkcjonariuszy.

- Kierujący miał 2.9 promila alkoholu we krwi – informuje Urszula Brulińska, st. inspektor Zespołu Komunikacji Społecznej Policji w Łomży. 50-letni kierowca audi pomimo staranowania policjantów i uderzenia prowadzonym autem w radiowóz nie ucierpiał poważnie w zdarzeniu.

Jadący audi nie poddał się badaniu alkomatem po wypadku. Poziom we krwi zweryfikowano za pomocą zbadania krwi. 

Dziś Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała, że Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo, w toku którego Dariuszowi G. przedstawiono zarzuty tego, że w dniu 08 czerwca 2018 roku na drodze publicznej nr 679 w okolicy miejscowości Giełczyn, znajdując się w stanie nietrzeźwości (2,90 promila alkoholu we krwi) prowadząc pojazd mechaniczny Audi A4 w trakcie próby zatrzymania do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łomży spowodował wypadek drogowy doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym pojazdem służbowym KMP w Łomży Fiatem Ducato, w wyniku czego dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łomży doznało obrażeń ciała naruszających prawidłowe funkcjonowanie organizmu na okres powyżej siedmiu dni.

Reklama

Ponadto Dariuszowi G. przedstawiono także zarzut tego, iż tego samego dnia, działając w zamiarze zmuszenia funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łomży do zaniechania prawnej czynności służbowej podjętej w związku z zatrzymaniem wymienionego stosował przemoc polegającą na dalszym kontynuowaniu jazdy, w wyniku czego funkcjonariusze KMP w Łomży doznali obrażeń ciała naruszających prawidłowe funkcjonowanie organizmu na okres powyżej siedmiu dni. Ustalono także, iż Dariusz G. był uprzednio skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Łomży wniosek o tymczasowe aresztowanie Dariusza G.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości