Reklama

Kierowcy MPK szkolą się w udzielaniu pierwszej pomocy [FOTO]

27/02/2015 06:03

Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej rozpoczęli kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. Jak uznało kierownictwo firmy, nowoczesne i bezpieczne autobusy to jeszcze za mało, a kolejnym etapem troski o pasażerów powinno być przygotowanie kierowców do radzenia sobie w sytuacjach nagłych zasłabnięć i innych zdarzeń wymagających pomocy medycznej.

- Zdarzyło się kilkukrotnie, że kierowcy MPK w Łomży udzielili pomocy pasażerom, którzy źle się poczuli w trakcie jazdy lub na przystanku. Wszyscy wiemy, że czasem o życiu lub zdrowiu może decydować kilka minut. Dlatego postanowiliśmy, że wszyscy nasi kierowcy zostaną przeszkoleni w teorii i praktyce z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chcemy, aby w razie potrzeby każdemu pasażerowi została udzielona fachowa pomoc przed przyjazdem pogotowia ratunkowego! - informuje dyrekcja MPK.

Pierwsi ochotnicy mieli zajęcia w ubiegły piątek. Podczas kilkugodzinnego spotkania ratownik medyczny Jakub Brzeziak z Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” mówił o najczęściej spotykanych urazach i ich rozpoznawaniu. Razem z ratownikiem Patrykiem Wityńskim uczyli jak reagować przy wstrząsach, omdleniach, krwotokach, złamaniach, czy podejrzeniu zawału serca. Pokazywali jak resuscytować, opatrywać rany i oparzenia, ale też jak wydostać z uszkodzonego auta ofiarę wypadku. Potem były praktyczne ćwiczenia z resuscytacji, układania w pozycji bezpiecznej, pomocy przy zadławieniach i atakach padaczki.

Reklama

Na szkolenia czekają kolejne grupy kierowców.

– Będziemy dbać o naszych pasażerów także w takich trudnych sytuacjach, choć i im, i sobie życzymy, aby ta wiedza nigdy nie musiała być wykorzystana - zapewnia MPK.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości