Od jakiegoś czasu docierały do nas informacje o możliwej likwidacji Kina Millenium w Łomży w związku z nabyciem budynku przy ul. Wojska Polskiego 7 przez nowego właściciela. Udało nam się dotrzeć do firmy, która kupiła budynek i uzyskać informacje z "pierwszej ręki".
Obecne kino w Łomży jest własnością spółki Lumiere z Białegostoku. Funkcjonuje jednak ono w budynku, który od pewnego czasu jest własnością innego podmiotu. Jak się dowiedzieliśmy, Lumiere Sp. z o.o. kończy się umowa najmu na budynek przy Wojska Polskiego 7 z końcem stycznia. Oznacza to, że 31 stycznia to ostatni dzień funkcjonowania kina zarządzanego przez białostocką firmę w Łomży. A co będzie później?
Informacje o wygaśnięciu umowy najmu potwierdza Karol Charubin, współwłaściciel firmy Kino Polska s.c., która jest właścicielem budynku przy Wojska Polskiego 7 i ma w nim swoją siedzibę. Jak informuje jeden ze wspólników, na początku lutego rozpocznie się remont generalny budynku, w którego planie jest też jego rozbudowa na terenie przyległym, położonym na tyłach, który również jest własnością spółki. Budynek ma zostać rozbudowany tak, aby powstały tu dwie sale kinowe, w których wszystko będzie całkowicie nowe. Nowe fotele, nowe nagłośnienie, którym szczególnie chwali się Karol Charubin.
- W województwie podlaskim nie ma jeszcze kina z tego typu najnowszym nagłośnieniem, a w mazowieckim jest tylko jedno - podkreśla współwłaściciel spółki Kino Polska.
Jak twierdzi Karol Charubin, nowe kino ruszy na przelomie września i października 2016 roku. Spółka Kino Polska chce zachować obecną nazwę czyli Kino "Millenium", gdyż jej zdaniem jest ona związana z lokalizacją kina.
- Naszym zdaniem Lumiere nie ma praw do nazwy - twierdzi Charubin i zapowiada, że spółka Kino Polska, jeśli będzie trzeba, będzie o tę nazwę walczyć, bo w Łomży jest to ustalona marka.
Spółka Kino Polska s.c. zarejestrowana została 15 czerwca 2015 roku. Wspólnikami są Karol Charubin i Radosław Charubin. Pierwszy z nich jest współwłaścicielem znanej w Łomży sieci sklepów meblowych "Boss", a drugi właścicielem firmy Multi Ice, której nazwa może niewiele mówi, jednak okazuje się, że jest ona właścicielem marki "Lody Bonano", jednej z największych obecnie sieci franczyzowych w Polsce.