Włodarze miasta, radni i najmłodsi mieszkańcy Łomży otworzyli dziś oficjalnie nowy obiekt rekreacyjny w naszym mieście. U zbiegu Szosy Zambrowskiej i al. Piłsudskiego powstał "Mini Park" dla dzieci.
Najmłodsi mieszkańcy Łomży będą mogli wykorzystać do zabawy karuzelę, równoważnię, dwie huśtawki (z siedziskiem dla najmłodszych i typu "orle gniazdo"), urządzenie zabawowe typu "siatka" i ruchomy most. Na miejscu znajdziemy też ławki i kosze na śmieci. Szczególnie rzucającą się w oczy atrakcją jest labirynt z drewnianej palisady.
- Jest to inwestycja zrealizowana z budżetu obywatelskiego. Inwestycja ważna, która związana jest rekreacją i spędzaniem wolnego czasu. Niezwykle istotna w tej części miasta – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Do połowy bieżącego roku planowane jest wykonanie dodatkowych ścieżek i montaż ławek w sąsiedztwie Mini Parku i nasadzeń zieleni.
- Wybudujemy kilka ścieżek, nasadzeń różnych kwiatów i krzewów. Postawimy kilka ławek tak, żeby mamy z dziećmi, ojcowie z dziećmi mogli nie tylko dzieci wypuścić do zabawy, ale również sami odpocząć i trochę się zrelaksować– mówi Andrzej Garlicki z-ca prezydenta Łomży.
Otwarciu Mini Parku towarzyszyła akcja sadzenia klonów i kasztanowców. W ten sposób Łomża świętowała Międzynarodowy Dzień Ziemi.