Reklama

Kolejna edycja kursu Alpha rusza już niebawem

28/09/2024 07:46

„Chciałbym być szczęśliwy”. „To bądź!”. Życie to decyzje. Powiedz Duchowi Świętemu, co chcesz robić… i zacznij to robić. Tylko jak tu zrobić pierwszy krok? Od czego zacząć? Już 2 października, w domu parafialnym przy łomżyńskiej katedrze, rozpoczyna się kurs Alpha, który może Ci w tym pomóc.

KURS ALPHA w kontekście katolickim jest adresowany do każdego, kto chce odkryć prawdziwy sens życia lub zadać jakieś pytanie na temat chrześcijańskiej wiary. Jest to cykl dziesięciu spotkań, na które składają się kolacja, konferencja i dyskusja przy kawie. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Obecność na spotkaniach nie wiąże się z żadnymi kosztami. Zapewniamy również opiekę nad dziećmi i może w nim wziąć udział każdy, kto odczuwa jakikolwiek brak i chce zobaczyć, czy dla niego jest coś więcej. Ale jeśli ktoś uważa, że dla niego już nic nie ma i brak mu nadziei, jeśli jest przekonany, że dobre życie to on już miał, jeśli zniszczył relacje z bliskimi albo jeśli oni zniszczyli jemu, jeśli żyje w oczywistym dla wszystkich grzechu – to ten kurs też jest dla niego. Jeśli ktoś nie umie uwolnić się z nałogów, jeśli ma pretensje (uzasadnione czy nie) do kogokolwiek, włącznie z księdzem, Kościołem, a nawet Bogiem – to ten kurs jest dla niego. A jeżeli ktoś nie ma pretensji do Boga, bo w Niego w ogóle nie wierzy – to i dla niego jest ten kurs. Prawdę powiedziawszy – ten kurs jest dla każdego. Trzeba tylko zaryzykować i zdecydować się wziąć w nim udział. Polega on na serii cotygodniowych, około dwugodzinnych, spotkań, które rozpoczynają się od wspólnego posiłku, a później kawa plus coś do kawy. Jest też konferencja, a potem można o jej treści porozmawiać – ale jeśli ktoś nie lubi rozmawiać, może tylko posłuchać.


Ponieważ, jak wspomniano, wszystko jest za darmo, to warto zadać sobie pytanie: „Co mam do stracenia?”. Liczne osoby zadały sobie to pytanie, a ponieważ odpowiedź brzmiała: „nic” – trafiły na Alphę. Ci ludzie nie żałują. Wielu z nich może zaświadczyć o tym, że ich życie radykalnie się zmieniło. Ale nie muszą nic specjalnego mówić – to widać. Kiedy człowiek po latach smutku nagle staje się radosny i nie jest to radość przelotna, jeśli nie widzi problemu tam, gdzie widział go nieustannie – to nie trzeba słów. Jeśli po latach rozbicia schodzą się rodziny – to nie trzeba słów. Jeśli ludzie doświadczają uzdrowień, jakich ten świat zaoferować nie może – to i tu nie trzeba słów. A to zaledwie niektóre z prezentów, z jakimi chce przyjść Bóg.
– Co wyście zrobili tym dziewczynom? – zapytała jedna z mam po tym, jak jej córka wzięła udział w jednej z edycji kursu. – Była kłębkiem nerwów, a teraz nas tu wszystkich podnosi z radości – dziwiła się. To nie żadne cuda, tak po prostu działa Boża łaska. Wielu ludzi, dzięki kursowi Alpha usłyszało dobrą nowinę, którą Bóg kieruje do każdego człowieka: „Nie zrezygnowałem z ciebie, kocham Cię i walczę o Ciebie”. Kto nie wierzy – niech sprawdzi. Co mu szkodzi.

Reklama


A zatem wezwanie do Ciebie (tak, właśnie teraz czytasz ten tekst): Przyjdź na Alphę. Nic nie tracisz, zyskać możesz wszystko! 2 października, godz. 18:45, Dom Parafialny przy Katedrze Łomżyńskiej.

 

Mat. nadesłany

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości