Reklama

Kolejne potrącenie pieszego

24/12/2014 08:53

Do kolejnego potrącenia pieszego, tym razem w Łomży, doszło wczoraj około godz. 18.30. Na przejściu dla pieszych potrącona została kobieta, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Wedłu wstępnych ustaleń Policji, to kierowca nie udzielił pierwszeństwa pieszej.

O godzinie 18.30 jest już całkiem ciemno. Choć w mieście świecą się latarnie uliczne, to jednak dość często trudno jest zauważyć stojącego przy przejściu pieszego. Tym razem jednak wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Wojska Polskiego, gdzie jak wiadomo, jest sygnalizacja świetlna. Według ustaleń Policji, to właśnie 34-letni kierowca skody nie udzielił poszkodowanej pierwszeństwa na przejściu, w wyniku czego doszło do wypadku. Kobieta trafiła do szpitala ze złamaniami kości.

Policjanci wciąż apelują zarówno do kierowców jak i przechodniów o rozwagę. Na mokrej nawierzchnia droga hamowania samochodu jest wydłużona. Policnaci po raz kolejny zachęcają też pieszych do noszenia na ubraniach elementów odblaskowych. Choć nie są one obowiązkowe na terenie zabudowanym, to jednak znacząco poprawiają widoczność pieszych i to właśnie bezpieczeństwem powinniśmy się kierować, a nie suchymi przepisami, które odblasków od nas w mieście nie wymagają.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości