Reklama

Kolejny rocznik Pielęgniarstwa na PWSIiP z czepkami [VIDEO i FOTO]

22/04/2015 05:11

Studentki i studenci II roku pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przyjęli dziś czepki i złożyli ślubowanie, po którym znaleźli się kolejny krok bliżej wymarzonego zawodu. Jak podkreślali, jest to dla nich przede wszystkim powołanie i chęć niesienia pomocy innym.

- To było stopniowe dojrzewanie do tego pomysłu, żeby studiować i zostać pielęgniarzem - mówi Paweł Romaniu, który zanim został studentem pielęgniarstwa był wolontariuszem w Afryce i Autonomii Palestyńskiej. - To się chyba właśnie tam zrodziło, bo będąc tam człowiek jako wolontariusz też pomagał, ale właśnie tam sobie uświadomiłem, że jeśli chcemy naprawdę komuś pomagać, to musimy być profesjonalistami - tłumaczy student.

- Mam bardzo dużo pielęgniarek w rodzinie, także to jest zawód u mnie rodzinny, ale też bardzo chciałam pomagać drugim ludziom - podkreśla natomiast Karolina Jakubiak, a jej koleżanka Paulina Gruźlak kierowała się powołaniem.

Reklama

Jak twierdzą, przyjęcie czepka, to dla nich bardzo ważny i jednocześnie wzruszający moment, w którym mają już za sobą półmetek nauki.

Choć rektor uczelni prof. Robert Charmas podkreślał w swoim wystąpieniu, że w Polsce już w niedalekiej przyszłości będzie brakowało coraz większej liczby pielęgniarek, to młodzi ludzie w dużej części nie pozostawiają złudzeń.

- Raczej wyjadę - z pewnością w głosie odowiada na pytanie o plany po zakończeniu studiów i ewentualny wyjazd zagranicę kolejna studentka pielęgniarstwa Elżbieta Dziczek.

Reklama

W tym kontekście jeszcze większego znaczenia nabierają słowa rektora wypowiedziane podczas wczorajszej uroczystości o tym, że zawód pielęgniarki musi zacząć cieszyć się w naszym kraju znacznie większym niż obecnie, należnym prestiżem i odpowiednim do tego wynagradzaniem za ciężką, odpowiedzialną i niezbędną pracę.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości