Reklama

Kolizyjny wtorek na ulicach Łomży

06/10/2015 13:58

Cztery zdarzenia drogowe odnotowali dziś od rana łomżyńscy policjanci, z czego trzy wydarzyły się w Łomży. Tylko w jednym przypadku zderzyły się dwa samochody. W pozostałych doszło do potrąceń przez samochody: psa, pieszego i rowerzystki. Najpoważniej wygląda ten ostatni przypadek, gdzie kobieta została odwieziona do szpitala.

Przed godziną 13.00 w miejscowości Jakać Dworna doszło do kolizji volkswagena caddy z psem, a około 1,5 godziny później na ulicy Niemcewicza zderzyły się ford z dacią. Krótko po kolizji na Niemcewicza doszło do potrącenia pieszego na Alei Legionów, a około 15.00 na ulicy Meblowej potrącona została rowerzystka.

W tym ostatnim przypadku kobieta jadąca rowerem została przewieziona do szpitala, ale nie mamy jeszcze informacji o jej obrażeniach. Jak poinformowała nas oficer prasowa KMP w Łomży mł. asp. Ewelina Szlesińska, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta jechała rowerem wzdłuż ulicy Meblowej, a samochód wyjeżdżał z posesji. W tym momencie doszło do zderzenia, ale więcej szczegółów na razie nie znamy. Nie wiadomo też, czy zdarzenie to zostanie zakwalifikowane jako kolizja czy jako wypadek. Wszystko zależy od tego, jakie obrażenia odniosła rowerzystka.

Reklama

Choć sezon rowerowy zbliża się ku końcowi, to jednak wciąż jeszcze na ulicach miasta można spotkać wielu miłośników dwóch kółek. Zarówno kierowcy, jak też sami rowerzyści powinni zwracać dużą uwagę na innych uczestników ruchu. W przeciwnym wypadku dochodzi do takich właśnie zdarzeń jak dziś na Meblowej czy wczoraj przy rondzie Solidarności. Na szczęście ostatnio nie mamy w Łomży ofiar śmiertelnych, ale statystyki są nieubłagane. Róbmy wszystko, by ich nie powiększać.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości