Monika Bągart obejmie fotel dyrektora Delegatury w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Zastąpi na tym stanowisku Joannę Agatę Truszkowską, która aktualnie pełni obowiązki dyrektora, a stanie się to najprawdopodobniej już 1 sierpnia.
Ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy, czyli możliwości ubiegania się o funkcję dyrektora Delegatury w Kuratorium Oświaty w Białymstoku Delegatura w Łomży pojawiło się na stronie kuratorium ponad miesiąc temu. Zgodnie z jego treścią poszukiwano osoby, która będzie planowała, organizowała, kierowała i nadzorowała pracę Delegatury, w celu zapewnienia sprawnej, terminowej i zgodnej z przepisami prawa realizacji zadań.
Z informacji o zakończeniu naboru wynika, że kandydatką, która spełniła wszystkie określone w ogłoszeniu naboru wymagania jest właśnie mieszkanka Kolna Monika Bągart. Nowa dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łomży jest nauczycielką języka polskiego. W przeszłości pełniła także funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wykowie.