Poniedziałek był ostatnim dniem na zgłoszenie komitetów wyborczych, których kandydaci ubiegać się będą o władzę w wyborach samorządowych 21 października. Komisarz Wyborczy w Łomży zarejestrował 128 komitetów wyborczych.
Teraz zarejestrowane komitety będą mogły zgłosić swoich kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych. Komitety będą mogły także zgłosić kandydatów na członków terytorialnych i obwodowych komisjach wyborczych.
W Grajewie oraz Zambrowie zmodyfikowane zostały zasady wyboru do rady miasta. Dotychczas obowiązywały reguły większościowe, lecz zostały one zmienione na proporcjonalne.
Wybory większościowe przeprowadzane są jedynie w gminach poniżej 20 tys. mieszkańców. Na 128 wszystkich zarejestrowanych w Łomży komitetów wyborczych, aż 111 pochodzi z tego typu gmin.
Reszta ze 128 komitetów to komitety KWW czyli Komitety Wyborcze Wyborców, z wyjątkiem jedynego Komitetu Wyborczego organizacji – Komitet Wyborczy „Towarzystwa Przyjaciół Kurpi”.
Wśród komitetów wyborczych wyborców znalazły się komitety obecnych włodarzy m.in. Łomży, Śniadowa, Jedwabnego.
Z siedzibą w Łomży zarejestrowane zostały Komitety Wyborcze Wyborców:
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO
Pełnomocnik wyborczy: Mariusz Chrzanowski
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA ŁOMŻA
Pełnomocnik wyborczy: Tadeusz Zaremba
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REATUSZ MIROSŁAWA DEREWOŃKO
Pełnomocnik wyborczy: Mirosław Robert Derewońko
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WYBORCZA AKCJA SAMORZĄDY
Pełnomocnik wyborczy: Joanna Dudzińska
W wyborach samorządowych w 2014 r. zarejestrowano więcej komitetów wyborczych, ich liczba wynosiła wtedy 154.