Reklama

Kończy się okres funkcjonowania miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli. W przyszłym roku będziemy mieli kąpielisko?

24/07/2020 15:11

Już jutro (25.07) kończy się okres funkcjonowania miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli przy moście Hubala. Miejscy urzędnicy informują, że Miasto czyni starania, aby w przyszłym roku zostało ono przekształcone w kąpielisko i było do dyspozycji mieszkańców przez dwa letnie miesiące.

Za tegoroczne bezpieczeństwo wypoczywających nad rzeką Narew odpowiada Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży, które otrzymało od miasta 100 tys. zł na organizację i prowadzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli oraz prewencyjne patrole wodne rzeki Narew w granicach administracyjnych miasta. 

Okres funkcjonowania w/w "miejsca...." kończy się jednak już w najbliższą sobotę, czyli 25 lipca. Wynika to z przepisów prawa, według których takie miejsce może funkcjonować na danym obszarze jedynie przez okres nie dłuższy niż 30 dni w roku kalendarzowym. Teraz przy moście Hubala będziemy mieli "dziką plażę". 

Reklama

Możliwe, że w przyszłym roku taka sytuacja się już nie powtórzy. Urzędnicy podają, że prezydent Mariusz Chrzanowski zlecił przeprowadzenie analiz wymagań przepisów prawa i dokonanie szacunku niezbędnych nakładów inwestycyjnych w celu ustalenia czy są prawne, organizacyjne i techniczne możliwości, aby przekształcić miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli w kąpielisko spełniające wymogi stawiane przez obowiązującą ustawę Prawo wodne.

- Według naszych obliczeń przekształcenie miejsca przy moście Hubala w kąpielisko i jego prowadzenie kosztowałoby około 200 tysięcy – szacuje Tomasz Malinowski, prezes zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Dodaje, że obecne miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli należy lekko przesunąć oraz wyposażyć teren w kontener sanitarny i doprowadzić do niego bieżącą wodę. Niezbędne będzie też wykonanie profilu wody. Ostateczną decyzję o tym czy kąpielisko spełnia wszelkie wymagania podejmuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Reklama

Do końca sierpnia ratownicy wciąż będą patrolowali rzekę Narew w godz. 11.00-19.00.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości