Reklama

Słoneczny i upalny dzień w „miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli” [VIDEO]

28/06/2020 17:34

Jedni przyszli, by posiedzieć na świeżym powietrzu, inni, by schłodzić się w zimniej jeszcze Narwi. Otwarta wczoraj plaża przy moście „Hubala” cieszy się, przede wszystkim dzięki pogodzie, zainteresowaniem mieszkańców Łomży.

Wczoraj ratownicy wodni pojawili się z patrolami na rzece Narew oraz na plaży przy moście „Hubala”. Oficjalnie funkcjonuje tu miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Ponadto dwuosobowe patrole ratownicze na Narwi będą prowadzone do 1 września. Na ten cel Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży z budżetu miasta otrzymało 100 tysięcy złotych.

Bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieli w Narwi w wyznaczonym do tego celu miejscu ratownicy będą pilnowali przez miesiąc od godz. 11:00 do godz. 19:00. Od poniedziałku do czwartku będzie to 3 ratowników, a od piątku do niedzieli 4 ratowników. Miejsce do kąpieli zostanie podzielony na dwie części. Boje czerwone oznaczą akwen dla osób nieumiejących pływać, a boje koloru żółtego dla umiejących pływać. Ponadto przy wieżyczce ratowniczej na maszcie będzie powiewała flaga informacyjna. Kolor biały oznacza kąpiel dozwoloną, a kolor czerwony zakaz kąpieli. Na plaży znajdą się także toalety, przebieralnie i stojaki na rowery. 

Do końca sierpnia w godzinach od 11:00 do 19:00 ratownicy będą także patrolowali rzekę Narew w granicach administracyjnych naszego miasta. Do 26 lipca będzie to jeden dwuosobowy patrol, a od 27 lipca, kiedy nie będzie już funkcjonowało miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, będą to dwa patrole.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości