Reklama

Konferencja Zjednoczonej Lewicy bez kandydata z Łomży [VIDEO]

20/10/2015 05:57

Na przedwyborczą konferencję prasową zaprosili wczoraj dziennikarzy w Łomży kandydaci na parlamentarzystów z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni. Co ciekawe, w konferencji nie wziął udział jedyny kadydat tej koalicji z Łomży Adam Dębski. Czy można uznać to za otwarty sprzeciw wobec sposobu traktowania Łomży przez Białystok?

Konferencję zwołaną w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego otworzył szef struktur SLD z Białegostoku i jednocześnie "jedynka" na liście Zjednoczonej Lewicy Krzysztof Bil-Jaruzelski. Po krótkim wprowadzeniu przekazał głos obecnemu kandydatowi z miejsca 13. Sławomirowi Gromadzkiemu, rolnikowi ze Starego Rakowa i byłemu radnemu wojewódzkiemu z ramienia Samoobrony. Gromadzki w swoim wystąpiniu skupił się na omówieniu problemów rolników związanych z aktualną sytuacją, a przede wszystkim z niedawną suszą i jej konsekwencjami. Jak podkreślał kilkakrotnie, nie zna żadnego rolnika, który otrzymałby już wsparcie tzw. "suszowe" obiecane przez rząd i ministra rolnictwa. Jego zdaniem, problem ten rząd celowo odsuwa w czasie na okres po wyborach.

Dość dziwną sytuacją był brak podczas konferencji zorganizowanej w Łomży jedynego kandydata z tej listy pochodzącego i mieszkającego w naszym mieście czyli szefa miejskich struktur SLD Adama Dębskiego. Dębski co prawda nie odniósł się do swojej nieobecności, ale przesłane przez niego oświadczenie, choć nie wprost, wiele chyba wyjaśnia. Poniżej publikujemy je w całości, a tytułem krótkiego komentarza dodamy tylko, że to chyba pierwszy znany nam przypadek tak zdecydowanego odcięcia się działacza partyjnego i jednocześnie kandydata na posła z Łomży od władz wojewódzkich swojej partii w Białymstoku, bo tak chyba można zinterpretować fakt nieobecności Dębskiego na konferencji w połączeniu z treścią jego oświadczenia.

Reklama

Szanowni Państwo,

Do wyborów parlamentarnych pozostało kilka dni. W tym czasie będziecie Państwo między innymi zastanawiać się, na którego z kandydatów oddać swój głos. Zwracam się do Was z prośbą: Głosujcie na Łomżyniaków! Oddajcie głos na tych, którzy nie wstydzą się i nie zapominają skąd pochodzą, dla których sprawy dotyczące tej naszej Małej Ojczyzny są najważniejsze.

We władzach centralnych jest nam potrzebna silna reprezentacja, która będzie zapobiegała dalszej marginalizacji miasta i Ziemi Łomżyńskiej. Uważam, że nie ma szans na to, by władze wojewódzkie zadbały o rozwój Łomży wspierając ją funduszami na zaspokojenie potrzeb naszej społeczności. Nie łudźmy sie, że sprawy, na które ma wpływ Białystok, a dotyczą Łomży, zostaną załatwione w najbliższej przyszłości. Dlatego kandydując do Sejmu RP jako reprezentant młodego pokolenia, chcę promować Ziemię Łomżyńską i walczyć o jej lepszą przyszłość. Chcę rozwoju dla całego województwa Podlaskiego ze szczególnym uwzględnieniem Łomży i terenów dawnego województwa łomżyńskiego w takim zakresie by mieszkańcy odzyskali w dużej części to co stracili w wyniku ostatniej reformy administracyjnej.

Reklama

Przekonaliśmy się, przy okazji wyborów samorządowych, jaki wpływ na pewne decyzje ma Białystok i jak traktuje Łomżę. Ja jestem stąd, tu się urodziłem i wychowałem, tu założyłem rodzinę i chciałbym aby w Łomży żyło się dobrze. Pragnę, jako poseł, reprezentować mieszkańców tej ziemi w całym tego słowa znaczeniu. Dotychczasowi parlamentarzyści przez ostatnie lata nie robili tego. Ważniejsze dla nich były instrukcje partyjne w sprawach głosowań niż wola i zaufanie wyborców. Zapewniam, że jeśli będzie mi dane wejść do Sejmu dołożę wszelkich starań by znaleźć dla naszego Miasta inwestorów aby zapewnić bezrobotnym pracę, starszym osobom i dzieciom opiekę, a przede wszystkim zatrzymać proces wyludnienia miasta.

Pracując w sektorze związanym z rolnictwem widzę jaki nasz region ma potencjał, to na terenie dawnego województwa łomżyńskiego znajdują się trzy największe zakłady mleczarskie, które znane są w całej Polsce, jak również za granicą. W mojej ocenie na tych terenach powinna powstać giełda rolno – spożywcza, która pozwoli na dalszy rozwój terenów rolniczych.

Reklama

Zdaję sobie sprawę, że Parlament to nie tylko Łomża, to też sprawy dotyczące całego społeczeństwa, sprawy wcześniejszych emerytur, bezpłatnej i dostępnej dla polskich obywateli służby zdrowia, poszanowanie człowieka, świeckiego Państwa.

Adam Dębski Lista nr 6 pozycja nr 10

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości