Reklama

Koniec z wagarami. Przy wejściu do szkoły trzeba odbić kartę.

26/06/2014 12:11

Kartę magnetyczną rejestrującą wejście i wyjście ze szkoły otrzymali dziś uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Łomży. To druga szkoła w mieście, która zdecydowała się na tak dokładną ewidencję obecności uczniów.

Karta Szkolna została wydana przez Bank Zachodni WBK, który w podobne produkty wyposażył już niemal sto szkół w całej Polsce. Każdy uczeń gimnazjum i liceum katolickiego otrzyma własną kartę, z zakodowanym imieniem i nazwiskiem. Od września będzie musiał używać jej przy wchodzeniu i wychodzeniu ze szkoły, potwierdzając w ten sposób swoją obecność w placówce.

Karta może być połączona z młodzieżowym kontem bankowym i pełnić jednocześnie rolę karty płatniczej. O otwarciu konta za każdym razem mają jednak decydować rodzice uczniów. Karty Szkolne mogą też zostać połączone z dziennikami elektronicznymi, kartami wstępu na basen, mogą też zastąpić legitymację uczniowską.

Reklama

Zespół szkół katolickich jest drugą placówką w mieście, która zdecydowała się na wprowadzenie kart magnetycznych dla uczniów. Wcześniej z rozwiązania skorzystał już Ekonomik.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama