Reklama

Koszykarki Olimpijczyka najlepsze w Łomży

Koszykarki GUKS-u Olimpijczyk Łomża nie miały sobie równych podczas XV Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt „Łomża Cup 2026” o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Zawody rozegrano w miniony weekend w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży, a w rywalizacji wzięło udział sześć drużyn z całej Polski (rocznik 2011 i młodsze).

Turniej odbywał się pod honorowym patronatem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego oraz posłanki na Sejm RP Alicji Łepkowskiej-Gołaś. W ciągu trzech dni rozegrano łącznie 15 spotkań, a wydarzenie zakończyło się w niedzielę o godz. 13:30 uroczystą ceremonią.

Na zakończeniu obecni byli m.in. Alicja Łepkowska-Gołaś, dyrektor jej biura Agnieszka Pijanowska, radny miasta Łomża Andrzej Wojtkowski, dyrektor SP nr 2 Jolanta Kowalewska oraz dyrektor SP nr 9 Aneta Olszak. Organizatorzy przygotowali bogatą oprawę. Wręczono aż 31 nagród indywidualnych (każda zawodniczka otrzymała statuetkę), a wszystkie uczestniczki uhonorowano pamiątkowymi koszulkami oraz zdjęciami drużynowymi.

Reklama

Zespół z Łomży zaprezentował znakomitą formę, wygrywając cztery z pięciu spotkań. W pierwszym meczu gospodynie pewnie pokonały GKK Grodzisk Mazowiecki 75:32 (MVP: Wiktoria Pawlik). Następnie w emocjonującym starciu wygrały z MKS Ósemką Skierniewice 61:59 (MVP: Oliwia Tomasiewicz). 

Trzecie spotkanie to kolejne zwycięstwo – 67:60 z UKS Lider Swarzędz (MVP: Emilia Trzonkowska). Jedyną porażkę łomżanki poniosły w starciu z Warsaw Basketball Select (54:57). Na zakończenie turnieju pewnie wygrały z UKS Bat Kartuzy 70:30 (MVP: Irsana Khamzaeva).

Reklama

- Dziewczyny zostawiły na parkiecie mnóstwo serca. To był intensywny turniej, ale pokazał, że potrafimy grać skutecznie i dojrzale nawet w trudnych momentach. Najbardziej cieszy mnie ich rozwój i zespołowość - podsumował trener Daniel.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. GUKS Olimpijczyk Łomża

2. Warsaw Basketball Select
3. UKS Lider Swarzędz
4. MKS Ósemka Skierniewice
5. GKK Grodzisk Mazowiecki
6. UKS Bat Kartuzy                                

Olimpijczyk Łomża reprezentowały: Zuzanna Niewińska (kpt), Oliwia Tomasiewicz, Hanna Mucha, Wiktoria Pawlik, Alicja Wybraniak, Irsana Khamzaeva, Kseniya Savatseyeva, Oliwia Kozłowska, Klaudia Kneć, Nadia Dąbkowska, Natalia Pędzich, Emilia Trzonkowska. Trenerzy: Daniel Chojnowski, Włodzimierz Wójcik 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości