Reklama

Kreatorzy smaku z łomżyńskiej WETY na 19. Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EUROGASTRO 2015

04/04/2015 06:42

Wieloletnią tradycją WETY wpisaną w kalendarz wycieczek szkolnych jest coroczny udział młodzieży w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EUROGASTRO w Warszawie. Uczniowie kształcący się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności z wielką niecierpliwością wyczekiwali na kolejny dzień wiosny, tj. 27 marca 2015 r., który był dla nich dniem wyjątkowym z powodu wyjazdu na wycieczkę edukacyjną organizowaną przez nauczyciela przedmiotów zawodowych mgr inż. Jolantę Bożenę Przybyłowską.

Nadrzędnym celem wycieczki było zwiedzanie ekspozycji targowych oraz poszukiwanie kulinarnych i kelnerskich inspiracji do kolejnych wyzwań i działań na forum szkoły i miasta Łomża.

Uczestnicy wycieczki, czyli uczniowie klasy III d wraz z opiekunem mgr inż. Elżbietą Jarota mieli doskonałą okazję do integracji i wzajemnej wymiany doświadczeń, refleksji i pomysłów zawodowych z uczniami pozostałych klas z tego samego lub pokrewnego kierunku kształcenia tj. klasy: II c, III b, IV b i , będącymi na Targach pod opieką mgr inż. Jolanty Bożeny Przybyłowskiej.

Reklama

Największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się stoiska z nowoczesnymi urządzeniami i sprzętem gastronomicznym, elegancką zastawą stołową oraz takie, na których można było do woli degustować podawane potrawy lub napoje. Bardzo smakowały nam małże mule gotowane w sosie czosnkowym z natką pietruszki i cebulką oraz włoskie sery i długo dojrzewająca szynka wieprzowa. Wystawcy zachwalali świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw, mrożone sorbety i napoje z koncentratów soków naturalnych. Dwa litry takich koncentratów o smaku pomarańczowym i wiśniowym dostaliśmy w prezencie. Podczas Dnia Otwartego szkoły będziemy nimi częstować przybyłych gimnazjalistów.

Niewątpliwą atrakcją był Festiwal Kuchni Greckiej, podczas którego mogliśmy obserwować zmagania mistrzów kucharskich z Polski i innych krajów . Zawarliśmy osobistą znajomość z organizatorem Festiwalu Panem Theofilosem Vafidisem, który obiecał stałą współpracę z naszą szkołą w zakresie popularyzowania kuchni greckiej i szkolenia naszych uczniów w greckich restauracjach. Interesujące były warsztaty i konkurs kulinarny dla nauczycieli szkół gastronomicznych „Gotuj lokalnie". Zdrowa rywalizacja nauczycieli przekładała się na pięknie podane i smaczne potrawy.

Reklama

Żałujemy bardzo, że nie mogliśmy obserwować Konkursu Kulinarnego „ Smaki dziczyzny", gdyż odbył się on w pierwszym dniu Targów. Pełni wrażeń, zadowoleni i najedzeni do syta wróciliśmy wczesnym wieczorem do Łomży z marzeniami o ponownej wycieczce za rok.

Tekst i zdjęcia: mgr inż. Jolanta Bożena Przybyłowska

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości