Reklama

Krzyż z 1900 roku odzyskał blask - uroczystość w Śniadowie [FOTO]

12/11/2025 13:24

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Śniadowo w niedzielę 9 listopada poświęcono odnowiony krzyż z 1900 roku, znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Szosowej i Ostrołęckiej.

W minioną niedzielę mieszkańcy gminy Śniadowo spotkali się na uroczystej mszy świętej, która stanowiła preludium do poświęcenia odrestaurowanego zabytkowego krzyża. Po jej zakończeniu licznie zgromadzeni parafianie udali się procesyjnie na skrzyżowanie ulic Szosowej i Ostrołęckiej, czyli w miejsce szczególne dla mieszkańców Śniadowa - nierozerwalnie związane z historią tej miejscowości i wiarą jej mieszkańców.

Znajduje się tam krzyż z wyrytą na nim datą 1900 rok, który z biegiem czasu stał się symbolem nadziei parafian i nieprzemijających wartości. W trakcie mszy św. ks. Tomasz Wilga przypomniał, że krzyż ten został wzniesiony na pamiątkę 1900-lecia urodzin Chrystusa, a dzięki hojności fundatorów udało się go odnowić. Krzyż, który odzyskał dawny blask, ma być symbolem obecności Boga w codziennym życiu mieszkańców gminy Śniadowo.

Reklama

Podczas uroczystości przy krzyżu w podstawie monumentu umieszczono kapsułę czasu. Treść listu, który znalazł się w kapsule, odczytał sołtys Śniadowa, pan Janusz Wojsz, natomiast samą kapsułę złożyli wspólnie przedstawiciele najmłodszego i najstarszego pokolenia mieszkańców.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/11/2025 13:32
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości