Reklama

KS Prefbet-Sonarol ze świetnym wynikiem. Mamy siedem medali! (zdjęcia)

Prawie trzydziestu młodych zawodników Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol Łomża wzięło udział w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików, który rozegrano w Białymstoku. 

Zawodnicy gromadząc 75 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego zajęli trzecią lokatę wśród 24 ekip z województw podlaskiego i lubelskiego. Cały kraj jest podzielony na 8 makroregionów po dwa województwa a w tym roku w makroregionalnej rywalizacji wzięło w sumie udział 307 klubów z całej Polski. 

KS Prefbet-Sonarol w stawce zajął znakomite szóste miejsce. Zawodnicy łomżyńskiego klubu wywalczyli 7 medali. Najlepiej wypadł Mateusz Bujno, który jako jedyny z całych zawodów zdobył trzy medale. Mateusz był trzeci na 100 metrów (11,59 s) oraz pierwszy na 300 m (37,70 s), a razem z kolegami: Bartoszem Zauchą, Dominikiem Szczęsnym i Adrianem Szczubełkiem zwyciężyli w sztafecie 4x100m z czasem 48,76s. 

Reklama

Mistrzem makroregionu został również w biegu na 300 metrów przez płotki Dawid Kalinowski (45,18 s). Jedyny srebrny medal dla naszego klubu zdobyła Kamila Kikolska w rzucie młotem (28,42 m). Pozostałe brązowe medale wywalczyli: Maja Odachowska w młocie (27,95 m) oraz Aleksander Banach w wieloskoku (11,97 m).

Mateusz Bujno na 100 i 300 metrów, Dawid Kalinowski w biegu na 300 metrów przez płotki oraz Aleksander Banach w skoku w dal i wieloskoku wywalczyli sobie prawo startu na Mistrzostwach
Polski Młodzików, które za niespełna dwa tygodnie zostaną rozegrane w Białymstoku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości