Proboszcz parafii Krysiaki w gminie Myszyniec jest podejrzewany o potrącenie nastoletniej dziewczyny i ucieczkę z miejsca wypadku. Decyzją sądu duchowny trafił do aresztu na trzy miesiące. Poszkodowana w wypadku odniosła poważne obrażenia. Przez kilka dni była w śpiączce.
Do wypadku doszło 28 lutego w Dudach Puszczańskich (gm. Łyse). Zaledwie 16-letnia piesza została potrącona przez samochód, a kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.
Poszkodowana z pomocą innych osób trafiła do domu, a następnie do szpitala w Warszawie. Przez kilka dni była w śpiączce. Chirurdzy usunęli z jej głowy krwiaki, które zagrażały życiu. Jej stan zdrowia polepszył się, a życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Nastolatka jest uczennicą jednego z ostrołęckich liceów.
Sprawa trafiła do prokuratury, który wytypowała, że to proboszcz parafii w Krysiakach mógł potrącić 16-latkę. W ustaleniu, że to właśnie duchowny brał udział w wypadku, pomogli świadkowie. Duchowny Mirosław T. został zatrzymany w czwartek, a dzień później zapadła decyzja o jego aresztowaniu na trzy miesiące.
Jak się dowiedział portal www.moja-ostroleka.pl , ksiądz przyznał się co do tego, że potrącił samochodem nastolatkę. Najprawdopodobniej jeszcze dziś pełnomocnik duchownego wyda stosowne oświadczenie.
[AKTUALIZACJA] PONIŻEJ PUBLIKUJEMY OŚWIADCZENIE KS. MIROSŁAWA TEOFILAKA
Oświadczenie
Ja, Ks. Mirosława Teofilaka – Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Krysiakach, oświadczam, iż wyrażam zgodę na upublicznienie
wizerunku oraz pełnego nazwiska w przekazie medialnym w związku z trwającym postępowaniem przygotowawczym.
Jednocześnie potwierdzam, iż usłyszałem zarzut wynikający z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz art. 162 § 1 kk – złożyłem obszerne wyjaśnienia
oraz przyznałem się do popełnienia najpoważniejszego z zarzucanych czynów.
Wyrażam najwyższe ubolewanie w związku z zaistniałym nieszczęśliwym zdarzeniem, które miało charakter nieumyślny.
Równocześnie chciałbym po raz kolejny przeprosić pokrzywdzoną, a także jej całą rodzinę – za wszelkie cierpienia, których doznają, a także wyrażam
głęboki żal z powodu tragicznych skutków tegoż zdarzenia.
Zapewniam, iż dołożę wszelkich starań aby naprawić wyrządzone krzywdy, a także mając na uwadze dobro toczącego się postępowania deklaruję gotowość pełnej współpracy w ustaleniu wszystkich okoliczności związanych z zaistniałym wypadkiem drogowym.