Już po raz szósty wędkarze skupieni wokół klubu Wędkarska Brać wyruszają na sprzątanie brzegów Narwi. To akcja społeczna- nikt nie płaci im za pracę, ale efekty są widoczne: przed nadchodzącym latem plaża jest czysta, a łomżyniacy mają coraz większą świadomość, że brzeg rzeki to nieodpowiednie miejsce, by wywieźć np. starą lodówkę. Do sobotniej akcji może dołączyć każdy mieszkaniec miasta.
Akcja sprzątania brzegów Narwi i samej rzeki (tu pomagają płetwonurkowie klubu Podwodny Jeleń) organizowana jest systematycznie, od kilku lat. Jak mówią sprzątający- efekty widać. Z roku na rok na brzegach rzeki jest coraz mniej starych sprzętów, dużych gabarytowo śmieci i problemowych odpadków.
- W latach ubiegłych zbieraliśmy stare lodówki, elementy samochodu, czy martwe zwierzęta- mówią członkowie Wędkarskiej Braci dodając, że już rok temu takich śmieci nie znaleźli.
W tym roku akcja sprzątania brzegów Narwi zaplanowana została na sobotę, 17. maja. Sprzątający spotkają się o godz. 10.00 przy moście Hubala.
Każdy dostanie rękawiczki i worki na śmieci. Na mieszkańców, którzy dołączą do akcji, zwłaszcza tych najmłodszych, czekają drobne upominki. Na koniec zaplanowany został wspólny grill.
- I LOVE Narew nie jest akcją marketingową, tylko długofalowym działaniem mającym na celu pozostawienie Doliny Narwi w jak najbardziej naturalnym stanie dla naszych następców- zapewniają wędkarze.