Kończy się już tegoroczna Letnia Akademia Teatru i tradycyjnie, jak co roku, jej uczestnicy zaprezentowali wczoraj na Starym Rynku efekty swojej pracy. Grupa dzieci i młodzieży wystąpiła na Starym Rynku z przedstawieniem ulicznym pt. "Babel".
Zajęcia w Letniej Akademii Teatru rozpoczęły się 12 lipca. Grupa licząca 25 osób w wieku od 10 do 16 lat uczyła się podstaw gry aktorskiej i przygotowała wspólnie dwa przedstawienia. Jedno z nich młodzi ludzie wystawili wczoraj na Starym Rynku, a poprzedziła je parada ulicami miasta na trasie od Teatru Lalki i Aktora do Starego Rynku prowadzona przez grupę bębniarzy z Warsztatów Perkusyjnych prowadzonych przez Przemysława Starachowskiego.
Na drugie przedstawienie uczestnicy Akademii zapraszają dziś na godz. 18.00 do Teatru Lalki i Aktora. Będzie to legenda łomżyńska "O Janku Grajku i królowej Bonie".