Koniecznie weźcie ze sobą leżaki! Będzie głośno, kolorowo, tanecznie, śpiewająco i zabawnie. Już jutro, we środę 8 czerwca, organizatorzy zapraszają na niezwykłe widowisko w ramach 29. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Po miejskim otwarciu festiwalu na Starym Rynku w Łomży o godzinie 19.00 odbędzie się spektakl "Wodewil Warszawski" Teatru Pijana Sypialna.
Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komedię Feliksa Szobera Podróż po Warszawie 1876 roku, jednak sporą jego część stanowią teksty własne. Historyjka o dziewczynach, które przyjeżdżają do stolicy w celu znalezienia dla siebie bogatych mężów jest pretekstem do pokazania, jak Warszawa zmienia się i wciąga każdego dnia.
Podróżni z prowincji wysiadają z pociągu w Warszawie. Jedni szukają przygód, drudzy chcą zrobić karierę. Czekają na nich na stacji cwaniacy warszawscy, mieszkańcy stolicy przedwojennej i XIX-wiecznej, gdy w wykwintnych lokalach i na miejskich potańcówkach królowały muzyka i śpiew.
Pojawią się przedwojenne szlagiery, takie jak Andzia, ale także mniej znane utwory rozbrzmiewające niegdyś wśród warszawskich podwórek. Spektakl nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych, które były niegdyś bardzo popularnymi miejscami spędzania wolnego czasu. Artyści z przymrużeniem oka traktują Warszawę oraz hipsterski styl życia. Piosenki z dawnych lat zderzone ze współczesnością prowokują do refleksji o tempie zmian, jakim towarzyszy grająca na żywo orkiestra i roztańczeni aktorzy. Po spektaklu miejska potańcówka z muzykami i tancerzami z Warszawy.
Teatr Pijana Sypialnia działa od 2012 roku w Warszawie. Swoje spektakle prezentują w miejscach, gdzie teatr w Warszawie nie gości na co dzień. Możemy spotkać ich w kawiarniach, na ulicy, na podwórkach starych kamienic i w barach mlecznych. Ich cykl "Teatr na leżakach" zdobył wielotysięczną widownię, a przez redakcję portalu teatrdlawas.pl został uznany za "najlepszy pomysł teatralny" w ostatnim sezonie.