O godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego rozpoczną się obrazy XXII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży. Radni będą dyskutować dzisiaj o bezpieczeństwie zdrowotnym mieszkańców w związku z przekształceniem łomżyńskiego szpitala w szpital zakaźny.
Proponowany porządek obrad:
1. Dyskusja na temat bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców w związku z decyzją Ministra Zdrowia o przekształceniu Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny.
2. Przyjęcie stanowiska w sprawie przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny.
Osoby zaproszone na sesję Rady Miejskiej Łomży: Minister Zdrowia, Wojewoda Podlaski, Wicewojewoda Podlaski, Marszałek Województwa, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie, Dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie, Prezes Spółki „Szpital Powiatowy w Zambrowie”, Dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem