ŁKS Łomża może niebawem ogłosić nowego szkoleniowca. Jak informuje dziennikarz Kamil Bętkowski, blisko objęcia stanowiska trenera trzecioligowego zespołu jest Marcin Sasal - doświadczony 54-letni trener, znany z sukcesów w Pogoni Grodzisk Mazowiecki.
Sasal w ostatnich sezonach prowadził Pogoń do imponujących awansów - z IV ligi aż na zaplecze Ekstraklasy. Pod jego wodzą drużyna z Mazowsza zadziwiła piłkarską Polskę, nie tylko stylem gry, ale i skutecznością, wyprzedzając faworyzowaną, hojnie finansowaną Wieczystą Kraków.
Mimo sukcesów, współpraca trenera z Pogonią dobiegła końca w atmosferze kontrowersji. Po ostatnim meczu sezonu z Hutnikiem Kraków (porażka 2:4) Sasal miał wdać się w kłótnię z zawodnikami. Pojawiły się także zarzuty dotyczące możliwego spożycia alkoholu przez szkoleniowca, co rzekomo miało wpłynąć na jego zachowanie.
Sasal odniósł się do sytuacji w programie „Tylko Sport”. Odrzucił oskarżenia o alkohol, twierdząc, że jego pomeczowe emocje miały na celu zmotywowanie drużyny. Skrytykował również Sebastiana Przyrowskiego - dyrektora sportowego klubu i trenera bramkarzy - sugerując, że to on mógłby zostać poddany badaniu alkomatem.
Wydaje się jednak, że ta historia nie zatrzyma trenerskiej kariery Sasala. Według informacji Kamila Bętkowskiego, były szkoleniowiec Korony Kielce i Dolcanu Ząbki jest poważnym kandydatem do objęcia ŁKS-u Łomża - zespołu, który zakończył miniony sezon na trzecim miejscu w tabeli III ligi (grupa I), tuż za Unią Skierniewice i rezerwami Legii Warszawa.
Czy Marcin Sasal poprowadzi łomżyński klub do kolejnego awansu? Przekonamy się zapewne już niebawem. Z nim? II liga na stulecie? To bardzo realne!