Jeszcze w tym roku samorządy w całym kraju otrzymają dodatkowe pieniądze w wysokości 14 mld zł. Na liście samorządów, które otrzymały rządowe dofinansowanie znalazły się również te z powiatu łomżyńskiego. Z tej okazji zorganizowano konferencję prasową, aby wręczyć przedstawicielom poszczególnych gmin symboliczne czeki.
Dziś o godzinie 13:30 na Starym Rynku odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Kazimierza Gwiazdowskiego, któremu towarzyszyli między innymi: prezydent Łomży - Mariusz Chrzanowski, senator Marek Komorowski, starosta Lech Szabłowski czy radny Piotr Modzelewski. Celem konferencji było nawiązanie do ogłoszonej w zeszłym tygodniu przez rząd decyzji o przyznaniu poszczególnym samorządom wsparcia finansowego.
- Do województwa podlaskiego trafiło 461 mln środków finansowych, a do powiatu łomżyńskiego ponad 56 mln zł. To są środki dodatkowe dla samorządów. Samorządy same będą decydować na co te środki mogą być przeznaczone; na inwestycje, na wydatki bieżące. Wiemy, że samorządy w ostatnich latach borykają się z dużymi problemami finansowymi (...) Nasz rząd Prawa i Sprawiedliwości wsłuchuje się w głos samorządowców - mówił podczas dzisiejszej konferencji poseł Kazimierz Gwiazdowski.
Reklama
W województwie podlaskim największe dofinansowanie otrzymało miasto Białystok (80 048 492 zł.). W przypadku Łomży kwota dofinansowania wynosi 35 000 000 zł.
- Te 35 mln złotych chcemy przeznaczyć na wydatki bieżące, a jeżeli chodzi o inwestycje to będziemy aplikować i tutaj też liczymy na wsparcie w ramach Polskiego Ładu. Takie duże wnioski przygotowujemy i miejmy nadzieje, że w podobnej kwocie takie środki też na inwestycje niedługo do Łomży trafią - powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.