Reklama

Łomża. 14 dni i ponad 200 mandatów za brak maseczki

04/11/2021 10:51

Dwa tygodnie i dokładnie 209 mandatów za brak maseczki na twarzy. Były też wnioski o ukaranie do sądu. Jak podaje policja, mieszkańcy Łomży, którzy nie przestrzegają obowiązujących zasad, często tłumaczą, że są zaszczepieni i że ogranicza się ich obywatelskie prawa.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni łomżyńscy policjanci wystawili 209 mandatów za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa. 

- Najczęściej interwencje te podejmowane są przez funkcjonariuszy w służbie zewnętrznej, podczas patrolowania. Zdarzają się też sygnały od mieszkańców, gdzie osoby nieprzestrzegające obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej zachowują się lekceważąco i zachowania takie notorycznie się powtarzają - mówi Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży - Do tej pory skupialiśmy się na kontrolach w sklepach wielkopowierzchniowych, marketach, w przestrzeniach zamkniętych - dodaje.

Reklama

Z policyjnych danych wynika, że częściej z brakiem maseczki funkcjonariusze spotykali się w sklepach niż w autobusach. Pouczeń nie było. Były za to wnioski o ukaranie do sądu. W ciągu ostatnich dwóch tygodni sporządzono 16 takich wniosków. Policjant może nałożyć mandat w wysokości do 500 zł. Jeśli ktoś odmówi przyjęcia mandatu od funkcjonariusza, sprawa zostaje skierowana do sądu.

- Osoby, które nie noszą maseczek zasłaniają się konstytucją, ograniczeniem praw obywatelskich, nieznajomością przepisów, zaszczepieniem się - wylicza Urszula Brulińska.

Reklama

Jednocześnie mundurowi przypominają, że nie powinniśmy rezygnować z dyscypliny społecznej i przestrzegania obowiązujących ograniczeń. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości