Miał karmić mieszkańców Łomży, a sam był na celowniku szwedzkiego wymiaru sprawiedliwości. W ciągu dwudniowej, intensywnej akcji na terenie powiatu łomżyńskiego, policjanci zatrzymali 6 osób ukrywających się przed prawem. Najbardziej zaskakującym przypadkiem okazał się 39-letni obywatel Bangladeszu, który ucieczkę ze Szwecji postanowił zamienić na... „rozkręcenie” biznesu gastronomicznego w Łomży. To jednak nie jedyny sukces mundurowych w ostatnich dniach.
Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w ciągu minionych dwóch dni policjanci na terenie powiatu łomżyńskiego zatrzymali 6 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.
- Łomżyńscy dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mają do odbycia kary pozbawienia wolności za niealimentację. 50 - latek spędzi w zakładzie karnym 6 miesięcy, a 42 - latek 10 miesięcy. Natomiast kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych, zarejestrowanych w policyjnym systemie Schengen. 21-letni obywatel Grecji schronił się w Łomży przed austriackim wymiarem sprawiedliwości, gdzie poszukiwany był za dokonane tam przestępstwa. Z kolei 39-latek pochodzący z Bangladeszu na terenie Łomży rozkręcił swój biznes gastronomiczny, uciekając w ten sposób przed szwedzkim wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźni po wykonaniu czynności zostali zwolnieni- informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Do działań włączyli się również funkcjonariusze Straży Granicznej i to wspólnie z nimi łomżyńscy kryminalni zatrzymali dwóch obywateli Kolumbii, którzy jak się okazało przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie. Jeden z mężczyzn zatrzymany został na kwaterze przyzakładowej, drugi na terenie jednego z łomżyńskich zakładów pracy. Mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani Straży Granicznej. Podobne akcje, w które zaangażowani są policjanci prowadzone są cyklicznie.