Reklama

Łomża: Automaty parkingowe na razie nie wrócą

19/12/2019 08:00

Do 31 grudnia 2021 roku obowiązywała będzie zerowa stawka opłat za postój dla wszystkich pojazdów parkujących w Strefie Ograniczonego Postoju w Łomży. Za przyjęciem projektu uchwały byli wszyscy obecni na wczorajszej sesji radni.

21 radnych zagłosowało za wydłużeniem okresu ustalenia zerowej stawki opłat za postój w Strefie Ograniczonego Postoju, zlokalizowanej na ulicach: Długa, Dworna, Krótka, Sadowa, Sienkiewicza oraz Stary Rynek. Na jej obszarze znajdowało się 214 miejsc postojowych, jednak parkometry zdemontowane zostały w 2016 roku.

O przedłużenie bezpłatnego korzystania z parkingów do końca 2021 roku wnioskował zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, argumentując, że wprowadzenie tej zmiany podyktowane jest planowanymi remontami ulic objętych strefą płatnego parkowania.

Reklama

- Ponowne wprowadzenie opłat za parkowanie podczas remontów dróg jest niezasadne z uwagi na to, że pobieranie opłat za parkowanie stało by się niemożliwe i Strefa Ograniczonego Postoju nie spełniałaby swoich funkcji - pisał we wniosku Andrzej Garlicki,

Przywrócenie funkcji strefy wiązałoby się też z wymianą automatów parkingowyc. Według prezydenckich szacunków, zakup nowych parkometrów to koszt około 25 tys. zł/szt., koszty związane z oprogramowaniem zarządzającym około 600 zł netto/miesiąc, oprogramowanie windykacyjne 15 tys. zł netto, a terminal przenośny wraz z oprogramowaniem dla kontrolera to koszt 10 tys. zł netto. Urządzenia posiadane przez miasto wyprodukowano blisko 20 lat temu i nie są przystosowane do obsługi np. płatności kartą, płatności sms czy karty miejskiej. Ich modernizacja ze względów ekonomicznych jest też niezasadna. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości