Reklama

Łomża bez dostawcy prądu

03/01/2023 16:23

Miastu nie udało się znaleźć dostawcy energii na 2023 r. Ratusz rozpisze kolejny przetarg. Łomża może też skorzystać z rezerwowego zakupu energii.

Łomża nie ma dostawcy energii na najbliższy rok.

- Na dzień dzisiejszy Miasto Łomża nie posiada umowy na dostawę energii elektrycznej na 2023 r., ponieważ na ogłoszony przetarg nie wpłynęły żadne oferty. Procedura zakupu z tzw. wolnej ręki również nie przyniosła rezultatu, gdyż żadna z firm nie zgłosiła chęci sprzedaży energii dla Miasta - tłumaczy Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

W tej sytuacji miasto może skorzystać z rezerwowego zakupu energii.

- Według zapewnień ministerstwa, maksymalna cena wynikająca z ustawy będzie gwarantowana nawet przy sprzedawcy rezerwowym. W przypadku Miasta Łomża jest to PGE Obrót - informuje Czech.

Reklama

W najbliższym czasie łomżyński ratusz ma ogłosić kolejny przetarg na dostawę energii elektrycznej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości