Reklama

Łomża chce współpracować z włoskim Casalmaggiore

19/10/2015 08:46

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wystosował list do burmistrza włoskiego miasta Casalmaggiore Filippo Bomgiovanni, zapraszający do nawiązania współpracy. Miałaby ona obejmować wiele dziedzin życia, zarówno na płaszczyźnie gospodarczej, jak też kulturalnej czy sportowej.

Casalmaggiore liczy prawie 16 tysięcy mieszkańców. Miasto położone jest w północnych Włoszech, w regionie Lombardii. Włosi słyną m.in. z produkcji ekologicznej żywności.

- W Casalmaggiore, podobnie jak u nas dominującą gałęzią produkcji jest branża rolno-spożywcza. Myślę, że w przyszłości możemy współpracować na tej płaszczyźnie, ale także wielu innych – mówi Mariusz Chrzanowski. - Nasze miasta mogłyby też wspólnie pisać projekty i starać się o pozyskanie funduszy unijnych – dodaje.

Włoskie miasto stawia również na promocję poprzez sport. W ubiegłym roku siatkarki tamtejszego klubu Pomi sięgnęły po tytuł mistrzyń Italii.

Reklama

- W Łomży chcemy również stworzyć mocną drużynę w grach halowych. Uważam, że pewne sprawdzone wzorce można przenieść na nasz lokalny grunt – tłumaczy włodarz miasta nad Narwią.

Prezydent zaprosił do złożenia wizyty w Łomży burmistrza wraz z delegacją przedstawicieli miasta Casalmaggiore.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości