Łomża zajęła 2. miejsce w konkursie prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu. Do naszego miasta dotarły już nagrody.
W woj. podlaskim najlepiej spisała się gmina wiejska Puńsk (pow. sejneński). Drugie miejsce zajęła Łomża, trzecie przypadło Suwałkom.
- Właśnie dotarł do nas sprzęt elektroniczny - komputery stacjonarne, monitory, tablety, bezprzewodowe myszki, dyski twarde, głośniki bluetooth i pendrivy. To nagroda za drugie miejsce w województwie podlaskim w konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu. Dziękuję wszystkim, którzy spisali się przez internet - przekazuje prezydent Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Celem konkursu, którego uczestnikami były gminy, na terenie których znajdują się gospodarstwa rolne objęte Powszechnym Spisem Rolnym 2020, było zintensyfikowanie metody samospisu internetowego jako prostej i bezpiecznej metody wypełnienia obowiązku spisowego oraz osiągnięcie jak najwyższego odsetka spisanych użytkowników gospodarstw rolnych na terenie gmin. W wyniku przeprowadzonego konkursu zostały wyłonione i nagrodzone gminy o najwyższym wskaźniku samospisu na terenie danego województwa. Nagrody rzeczowe przyznane zostały pięciu gminom w każdym województwie za zajęcie odpowiednio I, II, III, IV, i V miejsca.
fot. FB prezydent Mariusz Chrzanowski