Wczoraj zakończył się etap regionalny plebiscytu „Świeć się z Energą”. Nasze miasto zajęło w nim bardzo wysoką lokatę, a tym samym stało się drugim najbardziej rozświetlonym miastem w województwie podlaskim!
Łomża po raz kolejny wzięła udział w rywalizacji o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Konkurs, jak zawsze podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy z nich nazywany jest regionalnym, czyli rozgrywa się indywidualnie we wszystkich województwach.
W terenie województwa podlaskiego o tytuł najbardziej rozświetlonego miasta walczyło 14 miejscowości. Były to: Dąbrowa Białostocka, Suwałki, Augustów, Wysokie Mazowieckie, Zambrów, Czyżew, Grajewo, Supraśl, Siemiatycze, Mońki, Sokółka, Michałowo oraz właśnie Łomża. Laureatem tej części konkursu została Dąbrowa Białostocka z liczbą 8577 głosów, awansując tym samym do ogólnopolskiego finału i wygrywając nagrodę o wartości 10 000 złotych na zakup sprzętu AGD/RTV.
Na drugim miejscu uplasowało się natomiast nasze miasto, któremu do wygrania zabrakło niestety znacznej ilości głosów. Finalnie Łomża zakończyła rywalizację z liczbą 2676 głosów, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu do pozostałych miejscowości.
Cała klasyfikacja przedstawia się następującą:
Dąbrowa Białostocka - 8577
Łomża - 2676
Suwałki - 2121
Białystok - 1558
Augustów - 671
Wysokie Mazowieckie - 86
Zambrów - 51
Czyżew - 20
Grajewo - 13
Supraśl - 12
Siemiatycze - 12
Mońki - 12
Sokółka - 11
Michałowo - 6