Reklama

Łomża Gra w Boule. Znamy zwycięzców!

W minioną sobotę bulodromy przy kompleksie sportowym Moje Boisko Orlik 2012 przy ul. Katyńskiej 3 w Łomży tętniły sportowym życiem. Wszystko za sprawą siódmej edycji turnieju Łomża Gra w Boule, organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

Do rywalizacji stanęło 15 zawodników, a emocji i zaciętej walki nie brakowało od pierwszego rzutu kulą. Turniej rozpoczął się od fazy grupowej, w której uczestnicy podzieleni losowo na trzy pięcioosobowe grupy rywalizowali systemem „każdy z każdym”. Ze względu na dużą liczbę rozgrywek, organizatorzy przygotowali dodatkowe boiska trawiaste, co pozwoliło na sprawne przeprowadzenie wszystkich meczów.

Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup oraz jeden zawodnik z najlepszym bilansem punktowym spośród pozostałych. O ostatecznych rozstrzygnięciach często decydowały niuanse - precyzyjne rzuty, przemyślane zagrania i chłodna kalkulacja. Wysoki poziom rywalizacji sprawił, że nawet doświadczeni gracze musieli dać z siebie wszystko.

Reklama

W finałowej czwórce znaleźli się: Artur Galanek, Tomasz Skrzecz, Szymon Walczyk oraz Anna Żebrowska. Po emocjonujących meczach wyłoniono zwycięzcę. Tytuł mistrza VII turnieju Łomża Gra w Boule zdobył Artur Galanek, który w wielkim finale pokonał Tomasza Skrzecza. Trzecie miejsce zajęła Anna Żebrowska, a czwarte Szymon Walczyk - najmłodszy uczestnik zawodów.

Oficjalnego wręczenia nagród dokonała dyrektor MOSiR Łomża Bernadeta Krynicka, która z uznaniem mówiła o sportowym duchu i zaangażowaniu uczestników. 

Reklama

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję turnieju, która planowana jest na sierpień.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości